סילבוס הקורס -הורים שמחים בחרוזים

מס’ קבוצה : 1791

מידע למורי שבתון:

קוד קורס: 2420

קוד מוסד: 1530

פרטי הקורס

היקף: 30 שעות – מוכר לגמול אופק חדש ועוז לתמורה

מרצה: יעל ויזנפלד – m.a במחשבת ישראל, בעלת קליניקה לרפואה משלימה (בשילוב רפלקסולוגיה, ביו אנג’ , דמיון מודרך, ושילוב גונפש) ולייעוץ (מודעות, הנחיית הורים, מאפשרים, זוגיות) ומדריכת כלות לחתונה..

כתבה ספר ילדים “מילים של אחרים” שעובד להצגה בתיאטרון ‘עלמה’, כתבה מאמרים ושירים בנושאים בהם עוסקת ומעבירה שיעורים וסדנאות. מאמינה ב’שילובים’ של דעת ועיסוק כתורמים לשמחה ובריאות

תאריכים: 10.12.24-15.6.25

אופי הקורס : קורס א-סינכרוני, למידה עצמאית. קבוצת ווטסאפ מלווה עם המרצה.

תקציר הקורס:

בקורס זה הלומדים יעברו תהליך מתוק, עמוק נעים וקליל של הבנת הדינמיקה בין הורים לילדים ולשדרג את ההורות שלו ואת הדינמיקה שלו מול תלמידיו.

במהלך 10 מפגשים נלמד על הדינמיקה שבונה את הקשר הורה- ילד/ מורה- לתמיד צעד אחרי צעד, באופן מובנה תגלו תמונה ברורה ומסודרת על הכוחות של ילדינו- תלמידינו, על הסמכות להורות, שייכות, אחריות, עין טובה, מטרתיות ועוד.

הקורס משלב שירים שנכתבו ע”י המרצה- מהן נצא ללימוד נושא, הרחבתו ל-4 נקודות עיקריות והבנתן לעומק.

בקורס תהיה למידה תיאורטית עם הקניית כלים ותרגול מעשי, וילווה במצגות, דוגמאות והדגמות.

המשתתפים יוכלו ליישם את הכלים שירכשו בקורס, בחיי היומיום האישיים והמקצועיים.

מטרות למידה:

  1. זיהוי הכוחות של הילדים – התלמידים והעצמתם
  2. פיתוח סמכות הורים -מורית מתוך שייכות ואחריות
  3. שימוש בכלי השירה לשם הבנת התפקיד ההורי והכוחות שבו

פירוט היחידות:

מס’ שעות סוג מפגש נושא תוכן
3 אסינכרוני הורים- זכותי לחנך!?
  • פתיחה ומטרות
  • מהיכן הסמכות לחנך?

תנאים להורות

3 אסינכרוני מי פה מוביל?
  • למי סמכות לחנך?
  • הסדר הנכון וההובלה בחינוך
3 אסינכרוני “ללכת אל …ללכת מ…”
  • מהי סיבתיות
  • מהי מטרתיות

השלכת ההבנה על פעולות הילד

3 אסינכרוני “אני מחליט”
  • על תנאים בהורות
  • האם הילד בוחר?

הרחבת אפשרויות לילד

3 אסינכרוני תמיד בוחרים
  • בחירה ביהדות
  • הבחירה כיסוד האדם
3 אסינכרוני רוצה להרגיש שייך
  • שייכות – הבנת המושג
  • החובה להשתייך וההשלכה להתנהלות

למי אני שייך?

3 אסינכרוני יודעים שאתה יכול!
  • אמון- דיוק המושג
  • מהו חוסר אמון?
  • השפעת האמון על הדינמיקה הורים ילדים/ מורים תלמידים
3 אסינכרוני על אמון ואחריות
  • אמון בקשר בין אחים
  • האמון בצד המעשי
  • איך מאמינים בילדים ?
3 אסינכרוני לשאת באחריות
  • אחריות- דיוק המושג
  • נשיאה באחריות
  • גבולות האחריות
3 אסינכרוני שלי ממש!
  • שיתוף פעולה בבית ובכיתה
  • יכולת הילד לעמוד על הרגליים בזכות עצמו
  • בניית מסוגלות

סיכום

מטלת סיום:

מטלת סיום קורס הורים שמחים בחרוזים

כתיבת עבודה מסכמת (1-2 עמודים) המציגה תכנית התערבות בכיתה ובעבודה עם תלמידים לשם חיזוק הסמכות של המורה וביסוס האחריות של הילד מתוך העצמה ושייכות:

  1. רקע תיאורטי המבוסס על הנלמד בקורס.
  2. תיאור מקרה של תלמיד/ מצב של המורה (אמיתי הו היפוטתי).
  3. תכנית התערבות מפורטת המציגה דרך פעולה וביסוסה על אחת היחידות בקורס.
  4. רפלקציה אישית על תהליך הלמידה והיישום

ביבליוגרפיה

  1. איפלח ת. (2010) התנהגות היא שפה. הוצאת ת’ איפלח.
  2. יוספסברג ד. (2015) אמון-יחסי הורים ילדים בגישת שפר. הוצאה עצמית.
  3. עומר ח. (2008 ) הסמכות החדשה. הוצאת מודן.
  4. פוקס שבתאי א. בלנק ש. (2004) הורים טובים מידי. הוצאת כנרת, זמורה- ביתן.